Se aktiviteter i Røde Kors Svendborg og find information på aktivitetslederen.

  • Genbrug
    Inge Jørgensen
    Aktivitetsleder, genbrug
    Tlf.nr.: 62215298


    Lone Enghuus
    Aktivitetsleder, genbrug
    Tlf.nr.: 27306875
    lone.enghuus@adslhome.dk
  • Indsamling
    Kamilla Jensen
    Aktivitetsleder indsamling
    Tlf.nr.: 20928557
    kamilla-anne@mail.dk

    Karin Erb
    Aktivitetsleder indsamling
    Tlf.nr.: 20404320
    karin.erb@webspeed.dk
  • Ensomhed
    Lis Merete Tholstrup
    Aktivitetsleder, besøgstjenesten, ensomhed
    Tlf.nr.: 27610616
    listholstrup@gmail.com

    Bente Hassing
    Aktivitetsleder, besøgstjenesten, ensomhed
    Tlf.nr.: 23718207
    bshassing@svendborgmail.dk
  • Julehjælp
    Kjeld Jønsson
    Kontaktperson, julehjælp
    Tlf.nr.: 60642221
    jonssonkjeld@gmail.com
  • Familienetværk
    Laila Hansen
    Aktivitetsleder, familienetværket
    Tlf.nr.: 60256725
    lailaogskipper@gmail.com

    Inger Lissy Nielsen
    Aktivitetsleder, familienetværket
    Tlf.nr.: 62221588
    inger-lissy@mail.dk
  • Førstehjælp
    Ingrid Simonsen
    Aktivitetsleder, førstehjælp
    Tlf.nr.: 24407374
    ibsimon@drk.dk
  • Formidling
    Inge Nexø Helles
    Aktivitetsleder, skoletjenesten
    Tlf.nr.: 62225555
    inge.helles@gmail.com
  • Nørklere
    Elin Bøgelund Nielsen
    Aktivitetsleder, nørkleprogram
    Tlf.nr.: 62214864
    ebnielsen18@yahoo.dk

    Inger Skov
    Aktivitetsleder, nørkleprogram
    Tlf.nr.: 41191364
    inger@skov123.dk
  • Patient- og pårørendestøtter
    Karin Meiniche Jørgensen
    Aktivitetsleder, patientstøtter, ensomhed
    Tlf.nr.: 62512703
    karinmeiniche@gmail.com

    Gurli Bøgelund Hansen
    Aktivitetsleder, patientstøtter, ensomhed
    Tlf.nr.: 62208168
    gb@bjoernhansen.dk

    Karin Erb
    Aktivitetsleder, patientstøtter, ensomhed
    Tlf.nr.: 20404320
    karin.erb@webspeed.dk
  • Vågetjenesten
    Ketty Hansen
    Aktivitetsleder, vågetjenesten, ensomhed
    Tlf.nr.: 88133004
    b-kh@live.dk