Søg hjælp i julen ved at finde kontaktpersonen i din lokal afdeling

Har du og din familie brug for julehjælp i 2019, skal du kontakte din lokale Røde Kors afdeling.

Hvis din by ikke fremgår af nedenstående liste, så kan du prøve at kontakte en af de andre organisationer
- se boksen nederst!

 

Find din Røde Kors afdelings kontaktperson i listen her:

 

Albertslund: Birgit Bess, tlf.: 61427261, e-mail: albertslund.jul@rodekors.dk

Allerød: modtager ikke uopfordrede ansøgninger, se andre muligheder i boksen nederst

Arden: Kurt Randers, tlf.: 21437820, e-mail: kurtranders60@gmail.com

Assens: Thilde Thiesen, tlf.: 30316193, e-mail: thiper15@gmail.com

Augustenborg/Sydals: henvises til Sønderborg

Aulum-Haderup: Bente Vittrup, tlf.: 22866900, e-mail: Bentefv@gmail.com

Ballerup: Grete Rasmussen, tlf.: 20556320, e-mail: holgergrete@mail.tele.dk

Billund: Elisabeth Hededam, tlf.: 21602640, e-mail: hebema@bbsyd.dk

Birkerød: (dækker også Søllerød) Ansøgningsfrist er overstået, ved evt. spørgsmål rettes til kontaktpersonen for julehjælpen Anne Frederiksen på e-mail: birkerod.familievenner@rodekors.dk

Bjerringbro: Nuka Kristian Larsen, tlf.: 60686971, e-mail: nukalarsen@rodekors.dk

Blaabjerg: Kaj Rasmussen, tlf.: 75287487/60490241, e-mail: kajambech@gmail.com

Bornholm: Jens Chr. Jacobsen, tlf.: 56953511/28723670, e-mail: j.c.jacobsen@dadlnet.dk

Bramming: Annelise Pedersen, tlf.: 50815983, e-mail: annelise-pedersen@webspeed.dk

Brande: Inge Kristensen, tlf.: 97181536/30488645, e-mail: kain@pc.dk

Bredebro: Henning Brogaard, e-mail: henningbrogaard@hotmail.com

Broager: Knud Hviid, tlf.: 74442650/20260377, e-mail: knhv@mail.dk

Broby: Pia Schmidt Jensen, tlf.: 42323272, e-mail: piaschmidt@hotmail.com

Brøndby: e-mail: heguh@rodekors.dk

Brønderslev: henvendelse til din sagsbehandler i Brønderslev kommune

Brørup: Egon Pedersen, tlf.: 75382155/51159345, e-mail: nepeder47@gmail.com

Christiansfeld: ansøg via dette link Ansøgningsfrist 29. november 2019 www.borgeronline.dk/621/NemForm/julehjaelp 

Dragsholm: Birthe Balle, tlf.: 22390826, e-mail: birthe.balle1@gmail.com

Dragør: Røde Kors Hovedstaden, tlf.nummer 38336400, e-mail: rkh.julehjaelp@rodekors.dk

Dronninglund-Hjallerup: Bent Heiselberg, tlf.: 51417946, e-mail: b.heiselberg@hotmail.com

Ebeltoft: Kjersti Færch, tlf.: 86342698/40623225, e-mail: kjersti1@live.dk

Egedal: Anne-Mette Ratsack, tlf.: 29770392, e-mail: anne.mette.rathsack@godmail.dk 

Egtved: Birthe Bjerg, tlf.: 41833190, e-mail: bjergbirthe@gmail.com

Egvad: Hanne Haahr, tlf.: 20640225, e-mail: hanhaahr@gmail.com

Ejby: Tommy Duus, tlf.: 21818513, e-mail: tommyduus@godmail.dk

Esbjerg: Niels Aage Giversen, tlf.: 22650810, e-mail: nag@giver.dk

Fanø: Karen Spillemose, tlf.: 21778807, e-mail: spillemose.louring@fanonet.dk

Farsø: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Faxe: Marianne Carlberg, tlf.: 51946126, e-mail: marianne.carlberg@gmail.com

Fjends: Susanne Haahr Schmidt, tlf.: 97541142/20491242, e-mail: shs@viborg.dk

Fjerritslev-Brovst: Anna-Marie Holm, tlf.: 98233303/21772203, e-mail: annamarieholm@outlook.dk

Fredensborg-Humlebæk: Kirsten Andresen, tlf.: 41422625, e-mail:kirsten.andresen@jubii.dk 

Fredericia: modtager ikke uopfordrede ansøgninger, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Frederiksberg: Røde Kors Hovedstaden, tlf.nummer 38336400, e-mail: rkh.julehjaelp@rodekors.dk

Frederikshavn: Margrethe Pedersen, tlf.: 30986012, e-mail: jm@specdep.dk

Frederikssund: Kirsten Lok, tlf.: 51895835, e-mail: kirstenlok3@gmail.com

Furesø: Tine Sahlgren, tlf.: 22766169, e-mail: ts@fof.dk

Faaborg: Lars Tribler, tlf.: 22255277, e-mail: latr@mail.dk

Galten: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden 

Gentofte: Lillan Andersen, e-mail: gentofte.julehjaelp@rodekors.dk

Give: Knud Møller, tlf.: 40913089

Gjern: Flemming Wandborg, tlf.: 86244702, e-mail: wandborg@mail.dk 

Gladsaxe: Ejnar Pedersen, e-mail: ejnar.pedersen@outlook.dk

Glamsbjerg: Kirsten Mølgaard, tlf.: 50834384, e-mail: kirstenmoelgaard@gmail.com

Glostrup: Erik Bach, tlf.: 23302726, e-mail: erikbach53@gmail.com

Gram: modtager ikke uopfordrede ansøgninger, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Grenaa: Birgitte Jørgensen, tlf.: 40474555, e-mail: Birgitte-j@live.dk

Grindsted: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden 

Græsted-Gilleleje: Vivi Kjær, tlf.: 20401280, e-mail: vkjaer@hotmail.com

Gråsten: Jette Grau, tlf.: 51379003, e-mail: jettegrau03@gmail.com

Gudme: Mai Britt Simonsen, tlf.: 21730729, e-mail: maibrittsimonsen@gmail.com

Gundsø: Poul Andersen, tlf.: 21737620, e-mail: poulan@roskilde.dk

Haderslev: modtager ikke uopfordrede ansøgninger, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Hadsten-Hinnerup: email: julehjaelp.favrskov@rodekors.dk

Hadsund: Mona Foget, email: mona.foget@skolekom.dk

Halsnæs: Ansøgningsskema kan afhentes og afleveres i Røde Kors Butik, K.A. Larssensgade 1, 3300 Frederiksværk - ved spørgsmål kan Mette Wolff kontaktes på tlf.: 30745463 eller e-mail: julehjaelp.halsnaes@rodekors.dk

Hammel: e-mail: julehjaelp.favrskov@rodekors.dk

Hanstholm: Ketty Kold, tlf.: 81741502, e-mail: kettykold@gmail.com

Haslev: Aage Heering Hansen, tlf.: 56313820/40733810, e-mail: aage_heering@hansen.mail.dk

Hedensted: Conni Steensen, tlf.: 20914432, e-mail: lauhoejgaard@mail.dk

Helle: Ulla Sundvang, tlf.: 22569970, e-mail: ulla.sundvang@gmail.com

Helle: Eva Teglgaard, tlf.: 20416530, e-mail: evateglgaard@live.dk

Helsinge: Helle Nielsen, tlf.: 53810585, e-mail: hellenielsen4@gmail.com 

Helsingør: Claus Jon Jonsen, tlf.: 40750441, e-mail: clausjonsen@hotmail.com

Herlev: Stig Bergmann , tlf.: 61682282, e-mail: herlev@rodekors.dk

Herning: Dorte Matthiesen, tlf.: 24218220, e-mail: dorte.matthiesen@privat.dk

Hillerød: Bent Kauffmann, tlf.: 48252511, e-mail: bentk@rodekors.dk

Hirtshals: Jens Arne Nielsen, tlf.: 20789282, e-mail: jens-arne@nielsen.mail.dk

Hjørring: Erna Engedal Pedersen, tlf.: 23458724, e-mail: erna.engedal@has.dk

Hobro: Tove Kristensen, tlf.: 29456550, e-mail: tove@k-bruhn.dk

Hobro: Britta Frederiksen, tlf.: 98520668/40361852, e-mail: bj-lyngaa@dlgmail.dk

Holbæk: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Holmsland: Lise Lotte Andersen, tlf.: 97311054, e-mail: lise-lotte.andersen5@skolekom.dk

Holstebro: Ageeth Millenaar, tlf.: 22175409, e-mail: ageeth@post.tele.dk

Holsted: Egon Pedersen, tlf.: 75382155/51159345, e-mail: nepeder47@gmail.com

Hornslet-Rosenholm: Dorte Studsgaard Madsen, tlf.: 22372535, e-mail: Hornslet-Rosenholm.julehjaelp@rodekors.dk 

Horsens: du ansøger via dette link: http://tiny.cc/horsensjul 

Horsens Nord: du ansøger via dette link: http://tiny.cc/horsensjul   

Hvidovre: Ansøgningsskemaer kan hentes i Borgerservice på Rådhuset eller i Røde Kors Butikken på Strandmarksvej 21 - Ansøger skal bo i Hvidovre kommune for at kunne søge - Ansøgningsfrist 8. december - ved spørgsmål kan Anne Slater kontaktes på tlf.: 22582065 eller e-mail: julehjaelp.hvidovre@rodekors.dk

Høje-Taastrup: Hanne Merete Jensen, tlf.: 20424637, e-mail: rktaastrupbutik@gmail.com

Højer: Henning Brogaard, e-mail: henningbrogaard@hotmail.com

Hørning: Olav Jonassen, tlf.: 23424452, e-mail: jonasblikkenborg@gmail.com

Hørsholm: Maja Bilde, tlf.: 45869227/51789551, e-mail: majabilde40@gmail.com

Haarby: Lisbeth Bertelsen, tlf.: 21747281, e-mail: lb040650@gmail.com

Ikast: Margit Lysgaard, tlf.: 97154846/29802643, e-mail: lysgaard.bentsen@gmail.com

Ishøj: Nynne Pihl Groth, tlf.: 61514225, e-mail: nynne-pg@hotmail.com

Jernløse: Sonja Elisabeth Sjursen, tlf.: 51251743, e-mail: sosdop@gmail.com

Juelsminde: Inga Hansen, tlf.: 75626411/23313489, e-mail: ihs@hansen.mail.dk

Kalundborg: Else Marie Jespersen, tlf.: 21926115, e-mail: elsemariejespersen@gmail.com

Karlebo: Kirsten Lyngbye, tlf.: 25641776, e-mail: karlebo@rodekors.dk

Karup: Bente Meinecke Pedersen, tlf.: 50569301, e-mail: bente.meinecke@outlook.dk

Kerteminde-Munkebo: Henning Rasmussen, tlf.: 24605272, e-mail: gronningen35@live.dk

Kjellerup: Ebba Kyed, tlf.: 26149714, e-mail: ebbakyed@gmail.com

Kolding: ansøg via dette link - Ansøgningsfrist 29. november 2019 - www.borgeronline.dk/621/NemForm/julehjaelp

København: Røde Kors Hovedstaden, tlf.nummer 38336400, e-mail: rkh.julehjaelp@rodekors.dk

Køge: hjemmeside: http://koege.drk.dk/aktiviteter/julehjaelp/

Langeland: Ann Jeppesen, tlf.: 42271300, e-mail: ajeppesen826@gmail.com

Langeskov: Kirsten Overvad, tlf.: 26530940, e-mail: bovervad@gmail.com

Lejre: Laila Hirschsprung, tlf.: 60546840, e-mail: laila.hirschsprung@gmail.com

Langå: e-mail: julehjaelp.favrskov@rodekors.dk

Lemvig: Gurli Gravesen, tlf.: 61741815, e-mail: gravesengurli@gmail.com

Lunderskov: ansøg via dette link - Ansøgningsfrist 29. november 2019 www.borgeronline.dk/621/NemForm/julehjaelp

Lyngby-Taarbæk: Bemærk! Ansøgningsfrist 6. december 2019 - Anette Due, tlf.: 91338686, e-mail: lyngby.al.julehjaelp@rodekors.dk (dækker ikke Nærum, se under Birkerød eller Søllerød)

Løgstør: Ansøgningskema kan hentes i Røde Kors Butikken, i Løgstør, Ansøgningsfrist 2. december, udlevering vil være den 18. december, ved spørgsmål kan Karin Birgitte Sneskov kontaktes på tlf.: 50524995, e-mail: kb@sneskov.dk

Løgumkloster: Henning Brogaard, e-mail: henningbrogaard@hotmail.com

Løkken-Vrå: Anette Jensen, tlf.: 42245586, e-mail: an-je@live.dk

Løkken-Vrå: Trine Hollensen, e-mail: hollensen@hotmail.com 

Mariager: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden 

Middelfart: Mogens K. Hansen, tlf.: 23490852, e-mail: middelfart.fm@rodekors.dk

Midtdjurs: Lena Møller Pedersen, tlf.: 86391461/24669764, e-mail: bentmp@mail.dk

Midtfyn: Torben Bach-Petersen, tlf.: 65901133/28970845, e-mail: torben@bach-petersen.dk

Midtlolland: Gunnar Hansen, tlf.: 20996215, e-mail: gunnarkamma@gmail.com

Morsø: Linne Kloch Jørgensen, e-mail: kloch1944@hotmail.com

Møldrup: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Møn: Kurt Jensen, tlf.: 41591325, e-mail: k@mk7.dk

Nibe: Grethe Vestergaard, tlf.: 40756899, e-mail: nibe.grethe.vestergaard@rodekors.dk (skal bo i den tidligere Nibe kommune for at kunne søge)

Nordals: Hans Aage Kjeldsen, tlf.: 51512914, e-mail: habikjeldsen@gmail.com

Nordsalling: Niels Peter Kibsgaard, tlf.: 97592875/24614525, e-mail: npkibsgaard@hotmail.com

Nyborg-Ørbæk: Silvija Kazija Juel, tlf.: 25328292, e-mail: silvijaandersen@msn.com

Nykøbing F-Sydfalster: Jette Moss-Hansen, tlf.: 20888329 e-mail: jettemoss@gmail.com

Nykøbing-Rørvig: Søren Fagerland, tlf.: 40496442, e-mail: fagerland.coach@gmail.com

Nysted: Elsa Kock, tlf.: 22507726, e-mail: elsa.kock@hotmail.com

Næstved-Fuglebjerg: Linnea Brønnum Hansen, tlf.: 25751820, e-mail: naestved.julehjaelp@rodekors.dk

Næstved-Fuglebjerg: Mette Jensen, tlf.: 25751820, e-mail: naestved.julehjaelp@rodekors.dk

Nørhald: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden 

Nørre Snede-Ejstrupholm: Jonna Møllemand, tlf.: 26151814, e-mail: jomol@rodekors.dk

Nørre-Djurs: Bente Olesen, tlf.: 86339061/24200799, e-mail: benteolesen@live.com

Nørre-Djurs: Bente Siig Hansen, tlf.: 86387199/30227661, e-mail: bente@siig.nu

Nørre-Rangstrup: Henning Brogaard, e-mail: henningbrogaard@hotmail.com

Nørre Aaby: Ansøgningsskema får du ved at skrive til: rodekorsnraaby@gmail.com - Ansøgningsfrist 1. december!

Odder: Kamma Jørgensen, tlf.: 61677735, e-mail: kildegade5@oamail.dk

Odense: Ansøgningsfrist overstået, se evt. andre muligheder i boksen nederst på siden

Otterup: Sonja Nielsen, tlf.: 64821905, e-mail: wagn.nielsen@mail.dk

Padborg: Morten Berdiin, tlf.: 30256340, e-mail: berdiin60@gmail.com

Pandrup: Knud Nørgaard Larsen, tlf.: 27528919, e-mail: knudnoergaardlarsen@gmail.com

Præstø: Birgit Grunnet, tlf.: 20837201, e-mail: birgit@grunnet.com

Præstø: Inger-Lise Spens, tlf.: 61378575, e-mail: inlias@spens.dk

Purhus: Ulf Bendix, tlf.: 86477281, e-mail: ulf.bendix@gmail.com

Randers: e-mail: randers.fmd@rodekors.dk

Rebild: modtager ikke uopfordrede ansøgninger, se evt. andre muligheder i boksen nederst på siden

Ribe: Poul Madsen, tlf.: 75422394/21242394, e-mail: ribe.formand@rodekors.dk

Ringkøbing: Peter Lund Andersen, tlf.: 28593837, e-mail: krudte@hotmail.com

Ringsted: Birgit Thorsted, tlf.: 21293370, e-mail: birgit.thorsted@gmail.com 

Roskilde: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden 

Rougsø: Bettina Grau, tlf.: 60162404, e-mail: btg1004@gmail.com  

Ry: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Rødby: Frank Vilhemsen, tlf.: 40320304, e-mail: frvih@rodekors.dk

Rødding: Margit Falkenberg Ottosen, tlf.: 61667882, e-mail: margitfalkenberg@mail.dk

Rødekro: Lillan Jensen, tlf.: 29635350, e-mail: lilian.frees.jensen@gmail.com

Rødovre: Kim Drejer Nielsen, tlf.: 24227981, e-mail: kimdrejer@hotmail.com

Rønde: Kirsten Secher, tlf.: 21702437, e-mail: kise@syddjurs.dk

Samsø: Anita Elgaard Højholt Olesen, tlf.: 51517002, e-mail: fam.olesen@outlook.com

Silkeborg: Tove Dan tlf.: 28935538, e-mail: godjul8600@gmail.com 

Silkeborg: Jørn Pagh, tlf.: 21955701, e-mail: godjul8600@gmail.com

Sindal: Lone Bredahl Thomsen, tlf.: 20146808, e-mail: thomsen.sindal@mail.dk

Sindal: Lotte Hayes, tlf.: 29745800, e-mail: lohay@rodekors.dk

Skagen: Birte Lajer, tlf.: 41115664, e-mail: diverse@blsrr.dk

Skanderborg: Hanne Meldgaard, tlf.: 23392397, e-mail: hame@campusvejle.dk

Skive: Niels Kristensen, tlf.: 97528342, e-mail: n.k.kristensen66@gmail.com

Skjern: Margit Hansen, tlf.: 30703281, e-mail: mgh@skjern-net.dk

Skælskør: Falk Bærentzen, tlf.: 53691017, e-mail: falkbaerentzen@yahoo.com

Skærbæk: Henning Brogaard, e-mail: henningbrogaard@hotmail.com

Slagelse: Karen Rasmussen, tlf.: 26843498, e-mail: slagelse.julehjaelp@rodekors.dk

Slangerup: Jenny Meyer, tlf.: 29447329, e-mail: j@meyersweb.dk

Slangerup: Lene Olsen. tlf.: 21432969, e-mail: olsen.lene@outlook.dk

Solrød-Greve: Asger Rasmussen, tlf.: 43902597, e-mail: asger@it.dk

Sorø: Hans Lambæk Nielsen, tlf.: 21434361, e-mail: lambehk@stofanet.dk

Spøttrup: Sonja Dalsgaard, tlf.: 24400696, e-mail: sdalsgaard51@gmail.com

Stenlille: se under Sorø

Stevns: Susanne Lintrup, tlf.: 60544084, e-mail: slintrup@gmail.com

Struer: Leif Kristensen, tlf.: 28939501, e-mail: randileif@mail.dk

Stubbekøbing: email: haand@rodekors.dk

Suså: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden  

Sundeved: Bodil Jacobsen, tlf.: 26192838, e-mail: bofrija@hotmail.com

Sundeved: Helen Neumann, tlf.: 74468237/23396513, e-mail: helenelsine@gmail.com

Svendborg: Laila Hansen, tlf.: 60256725, e-mail: lailaogskipper@gmail.com

Svinninge: Henrik Lehmann, tlf.: 61791023, e-mail: heleh@rodekors.dk

Sydthy: Ellen Vangsgaard, tlf.: 26953277, e-mail: emvangsgaard@gmail.com

Sæby: Inger Ejstrud, tlf.: 98466023/61606438, e-mail: saeby.inger.ejstrud@rodekors.dk

Søllerød: se under Birkerød

Sønderborg: Ellen Iversen, tlf.: 40544136, e-mail: elleniversen47@gmail.com

Søndersø: Grete Jakobsen, tlf.: 65964088

Thisted: Ejgil Boye Mortensen, tlf.: 97911864/40461864, e-mail: ejgil@boyemortensen.dk

Thorsø-Ulstrup: e-mail: julehjaelp.favrskov@rodekors.dk

Tommerup: Bodil Andersen, tlf.: 64763181/23824874, e-mail: dicteeskil@gmail.com

Tornved-Bjergsted: Marianne Gudberg. tlf.: 25155278, e-mail: myriis73@gmail.com

Trundholm: Leif Petersen, tlf.: 20851715, e-mail: lp48@live.dk

Tølløse: Margit Nørrevang, tlf.: 59180049, e-mail: margitnoerrevang@waoomail.dk

Tønder: Henning Brogaard, email: henningbrogaard@hotmail.com

Tårnby: Røde Kors Hovedstaden, tlf.nummer 38336400 mail. rkh.julehjaelp@rodekors.dk

Tørring-Uldum: e-mail: bidam@rodekors.dk

Ulfborg-Vemb: Berit Sørensen, tlf.: 51243564, e-mail: beritoghenrik@paradis.dk

Ulllerslev: Erik Feldthaus, tlf.: 23345059, e-mail: erikfe@post.tele.dk

Vallensbæk: e-mail: heguh@rodekors.dk

Vamdrup: ansøg via dette link - Ansøgningsfrist 29. november 2019 www.borgeronline.dk/621/NemForm/julehjaelp 

Varde: Jan Lundkvist, tlf.: 21434031, e-mail: jalund4@gmail.com

Vejen: Annette Houborg, tlf.: 5156949, e-mail: houborg@vejen-net.dk

Vejle: Marian Halberg, tlf.: 31195428, e-mail: marianhalberg@hotmail.com

Vestlolland: Jane Falster, tlf.: 22670774, e-mail: janefalster@live.dk

Viborg: Lissie Jarl, tlf.: 20290088, e-mail: lissiejarl@yahoo.dk

Videbæk : Birthe Degnboel, tlf.: 22975389, e-mail: degnboel@hotmail.com

Vildbjerg-Trehøje: Thilde Brunsgaard, tlf.: 97131352/40631352, e-mail: thilde@vildbjerg.dk

Vinderup : Christian Esbensen, tlf.: 97448372/26447891, e-mail: skraenten21@fibermail.dk

Vissenbjerg: Søren Fisker Olsen, tlf.: 20124661, e-mail: kass.drk.vis@gmail.com

Vojens: modtager ikke uopfordrede ansøgninger, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Vordingborg: Ebbe Brintow, tlf.: 23745842, e-mail: hebrintow@mail.dk

Ærø: Lothar Voight, tlf.: 86140911, e-mail: lothar_voigt@mail.dk

Ølgod: Karen S. Pedersen, tlf.: 75244343/30550343, e-mail: kahoejager@gmail.com

Aabenraa: modtager ikke uopfordrede ansøgninger, du skal henvende dig til din familievejleder i kommunen. Du har ligeledes mulighed for at hente ansøgningsskema i vores butik på Stegholt 8A. Evt. spørgsmål kan rettes til kontaktpersonen for julehjælpen i lokalafdelingen i Aabenraa på tlf. 2175 2611 eller e-mail: gitte.jarlnaes@rodekors.dk

Aalborg: Dorthe Møller Søndergaard tlf.: 22436638, e-mail: dorthemollersondergaard@outlook.dk - ansøgningsfrist er overstået - du kan finde mere info her: http://aalborg.drk.dk/

Aarhus:  modtager ikke uopfordrede ansøgninger, familiecenteret udvælger blandt de familier, som de allerede har en aktiv kontakt med. Evt. spørgsmål kan rettes til kontaktperson for julehjælpen i lokalafdelingen i Aarhus på mail: aarhus.julehjaelp@rodekors.dk

Åbybro: uddeler ikke julehjælp, se andre muligheder, i boksen nederst på siden

Års-Aalestrup: Olau Holtvind, tlf.: 96494030/20787854, e-mail: vesthimmerland@rodekors.dk

Årup: Jytte Conny Rasmussen, tlf.: 64431036, e-mail: jyfo@privat.dk

Åskov: Minna Madsen, tlf.: 97196113/29402259, e-mail: minnaaage@hotmail.com

 

Deler Røde Kors ikke julehjælp ud i dit område er der andre muligheder f.eks. hos:

  • Dansk folkehjælp
  • Frelsens Hær
  • Mødrehjælpen
  • Børnenes kontor
  • Kirkens Korshær