Se aktiviteter i Røde Kors Herning og find information på aktivitetslederen.

Udlejning
Gudde Moeslung
Aktivitetsleder, udlejning
Tlf.nr: 30647487
gemo@os.dk
 

  • Genbrug
    Eva Lundgaard Skovhuus
    Genbrug

    Thea Sjørslev Madsen
    Genbrug
    Tlf.nr.: 24618259
    jensogthea@gmail.com

    Mette Berggreen
    Genbrug
    Tlf.nr.: 26815011
    metteberggreen@paradis.dk

    Leila Steenberg
    Genbrug
  • Førstehjælp
    Thea Sjørslev Madsen
    Førstehjælp
    Tlf.nr.: 24618259
    jensogthea@gmail.com
  • Indsamling
    Thea Sjørslev Madsen
    Indsamling
    Tlf.nr.: 24618259
    jensogthea@gmail.com
  • Integration
    Margit Lindekilde
    Integration, netværksfamilie/person
    margit_larsen@hotmail.com

    Kristine Hedegaard Thellesen
    Integration, netværksfamilie/person
    Tlf.nr.: 40182152
    kristineHThellesen@gmail.com

    Hanne Nielsen
    Integration, netværksfamilie/person
    Tlf.nr.: 20216280
    hannen55@yahoo.dk

    Merete Gerner
    Vejledning, integration
  • Besøgstjenesten
    Erna Clausen Andersen
    Besøgstjenesten
    Tlf.nr.: 61711392
    erna.clausen.andersen@gmail.com
  • Patientstøtter
    Sinikka Kangas Larsen
    Patientstøtter
    Tlf.nr.: 30181275
    sinikka@kangas.dk

    Metha Simmelsgaard
    Patientstøtter
  • Nørklere
    Solvejg Iversen
    Nørklere

    Lillian Nielsen
    Nørklere
    Tlf.nr.: 22660849
    lilliannielsen@hotmail.com
  • Afdelingernes andre sociale fællesskaber
    Liss Holst Meldgaard
    Gå med tjeneste
    Tlf.nr.: 61277353
    Melle1939@gmail.com
  • Vågetjenesten
    Ruth Vonge
    Vågetjenesten
    Tlf.nr.: 50983162
    r.vonge@gmail.com

    Mille Elena Andreasen
    Vågetjenesten
  • Kommunikation
    Jonna Jensen
    Skoletjenesten
  • Julehjælp
    Lena Baungård
    Kontaktperson, julehjælp
    Tlf.nr.: 21175784
    lb@gilmose.dk
  • Pårørendestøtte samt demensindsats
    Lise Lykke Kjær
    Pårørendestøtte
    Tlf.nr.: 22764733
    kklise1@icloud.com